Документація з техногенної безпеки та цивільного захисту

Техногенна безпека та цивільний захист

ТОВ «ІВТЦ Техно-Сервіс» пропонує виконати роботи по розробці документації з техногенної безпеки та цивільного захисту.

Перелік технічної документації з техногенної безпеки та цивільного захисту необхідної для розробки суб’єктом господарювання:

1) Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки (Документація розробляється згідно Закону України №2245-III «Про об’єкти підвищеної небезпеки», Кодексу цивільного захисту України, Постанова КМУ № 626 від 9 серпня 2017 р. «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту», Постанови КМУ №1030 від 13 вересня 2022 р. «Деякі питання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки» та ін.).

Законом України «Про внесення змін до деякихзаконодавчихактівУкраїнищодооб’єктівпідвищеноїнебезпеки» від 5 липня 2021 р. № 1686-IX (далі — Закон № 1686) внесено зміни до Закону України «Про об’єкти під вище но небезпеки» від 18 січня 2001 р. № 2245-III (далі — Закон № 2245).На підставіцихзмінпостановоюКабінетуМіністрівУкраїнивід 13 вересня 2022 р. № 1030 (далі — Постанова № 1030) затвердженоновий Порядок ідентифікаціїоб’єктівпідвищеноїнебезпеки та ведення їх обліку.

Зверніть увагу!

У зв’язку з прийняттям нового Порядку для діючихоб’єктівпідвищеноїнебезпеки (ОПН) суб’єкти господарювання, які їх експлуатують, протягом року після введення в дію Порядку повинні провести нову їх ідентифікацію.

У зв’язку з встановленнямтрьохкласівнебезпеки ОПН, замість двох, та зміною порядку розрахунків, коли замість впливу на визначення класу небезпеки ОПН відстані об’єкта до елементі вселитебної території, враховується вплив небезпеки на здоров’я людини, об’єкти інфраструктури (фізична небезпека) та навколишнє природне середовище для кожного виду визначених загроз, може змінитися і клас небезпеки ОПН.

2) Плани локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків – ПЛЛА (Документація розробляється згідно Закону України №2245-III «Про об’єкти підвищеної небезпеки», Кодексу цивільного захисту України, Постанова КМУ № 626 від 9 серпня 2017 р. «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту», Постанови КМУ №1030 від 13 вересня 2022 р. «Деякі питання ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 285 від 15.05.2015  «Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання», Наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій №253 від 17 травня 2022 року «Методичні рекомендації щодо розроблення планів локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків»).

Згідно розділу VI, п. 24 «Методичних рекомендації щодо розроблення планів локалізації і ліквідації аварій та їх наслідків» ПЛЛА складається:

- з однієї аналітичної частини, загальної для всього ОПН;

- необхідної кількості оперативних частин для кожного рівня аварії з урахуванням кількості виробництв, у тому числі тих, що за територіальною ознакою мають різні фактичні адреси місце знаходження;

- відповідних додатків.

3) Розділ проекту «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)» у складі проектної документації об’єктів (Розділ проекту розробляється згідно ДБН В.1.2-4:2019 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту», ДСТУ 8773:2018 «Склад та зміст розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту в складі проектної документації на будівництво об`єктів. Основні положення», Кодекс цивільного захисту України, ДБН Б.1.1-5:2007 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) у містобудівній документації» та ін.).

Розробка документації проводиться атестованими експертами з промислової безпеки, що мають багаторічний досвід робіт у цій сфері.